Kapituła Konkursu Spedytor Roku wyłoniła zwycięzców tegorocznej, XVIII edycji Konkursu. Wzięło w nim udział 10 przedsiębiorstw spedycyjnych i logistycznych z całego kraju, wyróżniających się świetnymi wynikami finansowymi, skuteczną strategią działania oraz wysoką jakością świadczonych usług.

W kategorii dużych firm, Kapituła po analizie ankiet przesłanych przez uczestników, postanowiła przeznać tytuł „Spedytor Roku 2017” dwóm przedsiębiorstwom. Firmie JAS FBG S.A. oraz ŚLĄSKIEMU CENTRUM LOGISTYKI S.A.

W tej samej kategorii Kapituła Konkursu przyznała także wyróżnienie firmie DHL GLOBAL FORWARDING Sp. z o.o.

W kategorii małych i średnich przedsiębiorstw zwycięzcą Konkursu została firma ENTERPRISE LOGISTICS Sp. z o.o. S.K.A. W tej kategorii kapituła zdecydowała także o uhonorowaniu wyróżnieniem firmy ASOTRA POLSKA Sp. z o.o.

PISiL postanowiła po raz pierwszy w historii ogłosić Konkurs Młody Spedytor Roku, który skierowany jest do dynamicznych, młodych osób rozpoczynających swoją karierę w branży TSL. Zwycięzcą został Pan Dominik Szulc z firmy Dor – Cel Sp. z o.o. za pracę pt. „Propozycja systemu usprawniajacego pracę spedytorów morskich i armatorów w Polsce. Koncepcja POL – COMPASS

Laureat Konkursu „Młody Spedytor Roku” otrzymał nagrodę finansową ufundowaną przez PISiL w wysokości 5 tys. złotych, certyfikat zwycięzcy Konkursu, wydawnictwa PISiL. Zwycięzca weźmie także udział w wybranym przez siebie szkoleniu organizowanym przez Izbę oraz w „Konkursie Młody Spedytor Roku”, organizowanym przez Międzynarodową Federację Zrzeszeń Spedytorów FIATA w 2019 roku.

Firmy, które uzyskały tytuł „Spedytora Roku 2017” otrzymają okolicznościowe dyplomy.
Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród 21 czerwca podczas XIX Kongresu Spedytorów.